نوشته ها

ایران جزء ۷ کشور برتر

ایران جزو ۷ کشور برتر در طلا و جواهرسازی جهانی است

بهمن حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‎المللی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افتتاح دوازهمین نمایشگاه بین‌المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، گفت: ایران جزو هفت کشور برتر طلا و جواهرسازی در جهان است.

او ادامه داد: ایران در المپیاد جهانی ساخت طلا و جواهرسازی کشور انگلستان سال ۲۰۱۱ رتبه پنجم، در المپیاد جهانی کانادا سال ۲۰۰۹ دیپلم افتخار و رتبه هفتم، درسال ۲۰۱۳ در آلمان رتبه دوم و مدال نقره، در سال ۲۰۱۵ در برزیل دیپلم افتخار و رتبه پنجم را کسب کرده است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با بیان این مطلب که ما در زمینه ساخت طلا


و جواهرسازی در وضعیت مطلوبی در جهان قرار داریم، اما در زمینه صادرات صنعت جواهرسازی و تولید انبوه، دچار ضعف جدی هستیم، افزود: برپایی این نمایشگاه می‌تواند تاثیر به سزایی در رشد صادرات در این زمینه داشته باشد.

اسفندیار سیفی، نایب‌رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران نیز در حاشیه افتتاح دوازهمین نمایشگاه بین‌المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته با بیان اینکه این نمایشگاه نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است، گفت: ۱۲۵ شرکت ایرانی و ۵ شرکت خارجی از کشور‌های ترکیه، ایتالیا، آلمان، انگلیس و ژاپن در این رویداد حضور دارند که ۹۰ شرکت از آن‌ها تولیدکننده طلا و جواهر ایرانی هستند.

او تصریح کرد: در دنیا ۷ کشور ایتالیا، ترکیه، هند، کره‌جنوبی، هنگ کنگ، تایلند و ایران جزو تولیدکنندگان برتر طلا و جواهر هستند و ایران می‌کوشد با افزایش میزان صادرات خود در این زمینه در میان این کشور‌ها به رتبه برتری دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *